Terasy

Dřevěné terasy jsou velmi estetickým prvkem, který rozšiřuje stavbu o venkovní prostor k relaxaci, posezení s přáteli, dětský koutek apod. Aby dřevěná terasa byla chloubou exteriéru domu na dlouhou dobu, je třeba o ni pravidelně pečovat a ošetřovat povrch speciálním olejem Pullex Bodenöl.

Naši pracovníci se postarají o komplexní řešení vaší nové dřevěné terasy včetně veškerých stavebních prací.

Dřevěná terasa z tuzemského dřeva

Pro dřevěné terasy používáme z tuzemských dřevin borovici a modřín, které patří nejen mezi nejoblíbenější materiály pro dřevěné terasy, ale také nejodolnější a vzhledem k dlouhé životnosti i ekonomicky výhodné.

Terasy z borovicového dřeva

Dřevěné terasy z borovice mají charakteristický vzhled s hojným výskytem suků v řezu. Jsou však oblíbené kromě estetického hlediska i pro svou vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, pružnost, pevnost a dlouhou životnost.

Terasy z modřínového dřeva

Modřín je pro venkovní dřevěné terasy také ideální. Velmi dobře snáší i nepříznivé povětrnostní podmínky a výkyvy teplot, jeho dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké. Tomuto dřevu nevadí voda a je hojně využíváno i pro vodní stavby, má tedy ty nejlepší předpoklady pro použití na venkovní dřevěné terasy.

Dřevěná terasa z exotického dřeva

Kromě dřevěných teras z tuzemských materiálů zajišťujeme také kompletní dodávku dřevěných teras z exotického dřeva, konkrétně jde o dřeviny bangkirai a massaranduba. I dřevěné terasy z exotického dřeva je třeba pravidelně ošetřovat speciálním olejem Pullex Bodenöl, aby byl zachován jejich jedinečný vzhled.

Terasy ze dřeva bangkirai

Dřevina bangkirai patří mezi nejodolnější a esteticky nejhodnotnější materiály pro výrobu dřevěné terasy. Vyznačuje se vysokou tvrdostí (je přibližně 3x tvrdší než dub), odolností proti nepříznivým vlivům a dlouhou životností. Vzhled dřeva bangkirai je velmi zajímavý, neboť přirozené barevné rozdíly mezi jednotlivými segmenty vytvářejí unikátní hru odstínů a dělají z dřevěné terasy opravdový originál.

Terasy ze dřeva massaranduba

Exotická dřevina massaranduba se běžně používá pro svoji tvrdost a pevnost jako stavební dřevo pro venkovní využití. Vlastnosti tohoto dřeva mohou dlouho sloužit i vám, pokud si jej zvolíte jako materiál pro vaši dřevěnou terasu. Dřevěné terasy z exotického dřeva massaranduba jsou nejen vysoce odolné, ale také originální a vzhledem k příznivému poměru kvalita/cena i výhodné.

Jak zajistit, aby dřevěná terasa vydržela co nejdéle?

Pravidelná údržba dřevěné terasy je nezbytná, aby byly zachovány vlastnosti dřeva po celou dobu životnosti. Naši odborníci na dřevěné terasy vám poskytnou veškeré informace, které jsou pro péči o dřevěné terasy potřeba, nebo vám rádi tuto údržbu kompletně zařídí.

Dřevěné terasy vyrábíme pro zákazníky nejenom z Hradce Králové a Prahy, ale i z ostatních měst a obcí v okolí.

Terasa z WPC | dřevoplastové terasy

Pokud se přemýšlíte nad terasou z WPC prken, pak jste se rozhodli správně. Tento materiál je odolný a tvarově stabilní.
Bude se vám po něm příjemně chodit naboso a naše firma Vám terasu z dřevolplastových prken provede v nejlepší kvalitě.

Fotogalerie teras z WPC ZDE:

Fotografie